Sık Sorulan Sorular

Ozon yeni bir tedavi metodu olmayıp 1930 yıllardan beridir kullanılan bir tedavi metodu olmakla birlikte ileri laboratuar analizinin  gelişmesi ile etki mekanizmasının anlaşılmaya başlaması ile batı tarafından da destekleyici tedavi olarak rağbet görmeye başlamıştır.

Ozon tedavisi uzman ellerde yapıldığı surece gayet güvenilir bir tedavidir.

Hamilelerde hiçbir tedavi zorunlu kalınmadıkça ilk trimesterda ilk üç ayda yapılmamalıdır. Bu sebeple ozon tedavi ve ozon sauna zorunlu olmadıkça uygulanmamalıdır.

Ozonla zayıflamak mümkün olup kişinin performansını arttırtarak ve metabolizması yavaş ise hızlandırarak bu etkileri major uygulama ile yaparak kalori yaktırarak zayıflatır. Beraberinde ozon sauna ile bu etki daha da artırılabilir kilo verme bünyeye göre değişmekle birlikte sabredildiğinde çok yüz güldürücü sonuçlar alınır.

Ozon tedavisinde Major Tedavi uygulaması 20 dk ile 30 dk arasında, minor tedavi uygulaması 30 saniye, ozon sauna ise yarım saat kadar sürmektedir. Tabii ki bütün bu uygulamaların hangisinin yada hangilerinin yapılacağına doktorunuz karar vermektedir.  Ve bu sebeple  bu süre kişinin rahatsızlığı ile ilgili olarak değişmektedir. Ortalama Ozon tedavi uygulama süresi 30 dakikadır.

Ozon tedavide bir kur 12 seans civarında olmaktadır yapılan tedavilerde maksimum etkinin ancak bu kadar bir uygulama ile elde edildiği gözlemlenmiştir.

Ozon tedavisini doğal doping amaçlı olarak Fuhler’in Alman pilotlara uygulattığı ancak bu tedaviyi daha sonra doğu bloğu ülkeleri daha çok uygulamışlardır. Batılı ülkeler, tıbbi etki mekanizmasını keşfetmeye başladıktan sonra uygulamaya daha fazla rağbet etmiştir.

Dünyada  16 ülkede medikal legalitesi (geçerliliği) vardır. Tedavi sağlık bakanlıklarınca kabul edilmektedir. Küba, Rusya, Çekoslovakya, Bulgaristan vs.

Türk Tabipleri Birliğince lokal uygulamalarından olan eklem içi uygulaması ve bel içerisine uygulama kabul görmüş olup TTB’nin ücret tarifesine de girmiştir.

Hamilelerde hiçbir tedavi zorunlu kalınmadıkça ilk trimesterda ilk üç ayda yapılmamalıdır. Bu sebeple ozon tedavi ve ozon sauna zorunlu olmadıkça uygulanmamalıdır.

Diyabetin erken evrelerindeki iktidarsızlık problemleri depresyona bağlı olanlar kronik yorgunluğa bağlı olan iktidarsızlık problemlerinin giderilmesinde büyük katkısı olan yüzde yüz doğal bir tedavidir.

Herhangi bir sağlık problemi olmayan insanlarda ozon tedavisini alabilirler. Ozon tedavisi vücudumuzda bozulan yada bozulmuş olmasına rağmen herhangi bir belirti vermeyen rahatsızlıkların oluşum aşamasında giderilmesini sağlayarak kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürmesine yardımcı olur.

Ozon tedavisinin birçok yerde de belirttiğimiz gibi etki mekanizması, canlılığın devamı için ihtiyaç duyulan oksijenin hücrelere daha etkin bir şekilde ulaşmasını ve oksijeni daha etkin bir şekilde kullanabilme kabiliyetini geliştirmektedir. Ozon tedavisi alan kişilerde oksijensiz metabolizmasının sonucu olan laktik asit oranının daha az olduğu tespit edilmiştir. Vücut metabolizması ozon tedavi ile oksijenli solunumu daha etkin bir şekilde kullanarak vücudun hastalıkları yenmesini sağlar.

Evet. Özellikle şekerin diyabetin etkisiyle oluşan iyileşmeyen yaraların tedavisinde etkilidir.

Evet Ozonla güzelleşmek mümkün. Hem fiziksel olarak güzelliğinize güzellik katmanıza yardımcı olur hem de ruhsal olarak size ferahlık hissi vereceği için motivasyon ve kendine güven kazandırır.

Bio Rezonans Yöntemi; Bağımlılık tedavisi, Sigara Bırakma, AllerjikRahatsızlıklar, Ağrı, Kronik Yorgunluk Tedavilerinde kullanılmaktadır.